Prečítajte si

Ako sa starať o srsť psa?

Malé šteniatka sa snažíme česať každý deň. Hlavným dôvodom je, aby si šteniatko na česanie zvyklo a vyhneme sa tak prípadným problémom v dospelosti. U dospelých psov frekvencia česania závisí od typu srsti. Krátkosrsté plemená psov stačí česať raz týždenne. Psy s hustou srsťou si vyžadujú česanie dva alebo tri krát do týždňa, počas pĺznutia na jar a na jeseň aj častejšie. Plemená s dlhou srsťou si budú pravdepodobne vyžadovať dennú starostlivosť, aby sa predišlo tvorbe "žmolkov" alebo plstnateniu srsti.

Plemená s dlhou srsťou si vyžadujú  dennú starostlivosť, aby sa predišlo tvorbe "žmolkov" alebo plstnateniu srsti. Ak sa srsť dostane do štádia chuchvalcov a žmolkov, je takmer nemožné docieliť dlhší a kvalitný-pekný strih!

Dôvody na pravidelné česanie psa

česaním udržujeme srsť čistú

psy česanie obvykle obľubujú, majú tak úzky kontakt s majiteľom a jeho zvýšenú pozornosť

vyčesávaním odstraňujeme odumretú srsť

pravidelným česaním srsť vyzerá dobre, česanie dodáva osrsteniu lesk

počas česania môžeme zistiť poranenia kože, či iné kožné problémy

 

Prečo nemá rád pes česanie?

 

Pravdepodobne, ste ho viackrát česali keď už mal žmolky, alebo príliš zmotanú a dlho nečesanú srsť a to mu samozrejme už nie je príjemné vzhľadom na to, že ho to ťahá a sposobuje bolesť.

Pokiaľ psík nemá  zmotanú srsť , ale napriek tomu , neobľubuje česanie a prejavuje sa až agresívnym spôsobom, tak sa netreba vzdávať a stále nad ním musíte vyhrať VY! Česanie končí až keď je rozčesaný. Časom sa naučí trpezlivosti, podradenosti a pochopí že nevyhrá a musí sa prispôsobiť.

Takto sa psík naučí zvládať situácie aj v salóne a nebude s ním žiadny problém. Všetko je to o Vašom prístupe  a dôslednosti pestovanej od štenacieho veku.